دسته بندی آخرین اخبار
صفحه اصلی / اخبار / ایستگاه متروی شاطره
ایستگاه متروی شاطره

ایستگاه متروی شاطره

خبرنگارشاطره انلاین-طرح متروی اسلامشهر به عنوان یکی از پروژه های اصلی این شهرستان که کمک زیادی به تسهیل در حمل و نقل عمومی شهرستان های غرب و جنوب غربی تهران می کند، حائز اهمیت است و اما سوال اینجاست که حفاری این تونل کی به پایان می رسد؟
به گزارش خبرنگارشاطره انلاین، اسلامشهری ها چشم انتظار افتتاح مترو این شهر و ایستگاه مترو میدان نماز هستند؛ پروژه ای که از بار ترافیکی نه تنها شهر اسلامشهر که شهرستان های مجاور هم خواهد کاست.
یکی ازایستگاههای مهم وزیباسازی شده این خط مترو اختصاص به شهرک شاطره دارد که بیش از70درصد کارهای ان روبه اتمام است این ایستگاه که مشرف بررودخانه کن شاطره و سمت غرب به کوی 12فروردین مجاورت دارد پس ازبهره برداری کامل به رشدوشکوفایی محدوده شاطره خواهد اقزود مامنتظر اخبار تکمیل این پروژه وبهره برداری هرچه رودتر ان هستیم
با روی کار آمدن دولت انقلابی و با دستور صریح رییس جمهور در سفرش به اسلامشهر در آذر سال گذشته و تزریق منابع مالی، حفاری تونل به صورت شبانه روزی انجام می شود و در تازه ترین تحول محسن حمیدی شهردار اسلامشهر از پایان حفاری تونل مترو این شهر تا ۲ ماه آتی خبر داد.
او در پنجاه و سومین نشست رسمی شورای اسلامی اسلامشهر با اشاره به پیشرفت مطلوب حفاری تونل مترو اسلامشهر گفت که تنها کمتر از ۷۰۰ متر حفاری تونل مترو باقی مانده است و با دوشیفته شدن فعالیت عمرانی مترو از ۱۵ اردیبهشت سال جاری، علاوه بر کاهش هزینه تعدیل، سرعت حفر تونل افزایش یافته و تا پایان مهر ماه به ایستگاه میدان نماز می‌رسد.
وی افزود: در ایستگاه مترو میدان نماز باید ۸۰۰ متر مکعب خاکبرداری انجام شود که به دلیل بافت روسی آبدار و گل، حجم خاکبرداری به سختی انجام می‌شود و برای ورود دستگاه TBM به ایستگاه ۴۰۰ متر مکعب خاکبرداری باید انجام شود که تا مهر ماه این دستگاه به ایستگاه میدان نماز می‌رسد.
حمیدی با اشاره به انجام همزمان تجهیزات و ریل گذاری مترو تاکید کرد: اسناد مناقصه ریل گذاری آماده شده و عملیات روسازی و ریل گذاری فاز اول مترو به طول ۱۰.۵ کیلومتر امسال آغاز خواهد شد.
شهردار اسلامشهر گفت: منابع مالی مترو با ظرفیت اسلامشهر تامین شده و این پروژه با دست مردم و مسئولان اسلامشهری و اعضای شورا کلنگ خورده است، در همین دوره مدیریت شهری به بهره‌برداری خواهد رسید.
کلنگ پروژه ملی مترو اسلامشهر (جنوب غرب تهران) از دی ماه ۹۷ بر زمین زده شد و بخش عظیمی از هزینه‌های این پروژه فراشهرستانی توسط شهرداری اسلامشهر تامین شده و امید می‌رود با افتتاح و بهره‌برداری از آن مردم اسلامشهر که به دلیل تزریق درآمد شهرداری به چاه مترو از بیشتر امکانات رفاهی شهری محروم مانده‌اند، کامشان شیرین شود.
گفتنی است مترو اسلامشهر به طول ۱۰.۵ کیلومتر از ایستگاه آزادگان در امتداد خط ۳ مترو تهران آغاز تا ایستگاه میدان نماز(ورودی شهر اسلامشهر) ادامه می‌یابد و ادامه حفر تونل مترو تا میدان قائم(عج) نیازمند عزم ملی و استانی مسئولان است.

مهاجراستیل پدرصنعت تقطیرایران