دسته بندی آخرین اخبار
صفحه اصلی / اخبار / فروشگاه اینترنتی چیست

فروشگاه اینترنتی چیست

در ابتدا باید تعریفی از خرید الکترونیکی یا خرید آنلاین داشته باشیم، سپس به تعریف فروشگاه الکترونیکی می پردازیم.

خرید آنلاین چیست؟

اگر به جای رفتن به محیط بیرون از خانه و خرید از فروشگاه های سنتی و مدرن، درخانه بنشینید و با استفاده از اینترنت خرید خود را انجام دهید به این خرید، خرید الکترونیکی گفته شده و به فروشگاهی که از آن خرید کرده اید فروشگاه اینترنتی و یا مجازی گفته می شود.

فروشگاه الکترونیکی چیست؟

وب سایتی که شامل خدمات و کالاهایی برای عرضه به کاربران اینترنتی باشد به آن فروشگاه اینترنتی یاالکترونیکی یا مجازی گفته می شود.
فروشگاه های اینترنتی با توجه به نوع اجناسی که در آنها به فروش می رسد به دو گروه اصلی تقسیم بندی می شوند:

business-to-consumer

(B2C) online shopping

از بزرگترین فروشگاه های B2C می توان Alibaba، eBay و Amazon را نام برد.

در سطح جهانی خرید از اینترنت و فروشگاه های اینترنتی رو به افزایش است زیرا این خرید بسیار ساده و مقرون به صرفه است. وهمچنین رواج روزافزون گوشی های لمس بااینترنت همراه دلیل دیگری درافزایش خریداران اینترنتی می باشد.تعداد خرید های اینترنتی درایام عید وتعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۷ به بیش از ۲۰ میلیارد خریداینترنتی رسید که این عدد در سال ۲۰۱۸ به چند برابر این عدد رسید، تصور کنید در حالت بدبینانه فقط یک سوم این تعداد شامل خرید به صورت الکترونیکی باشد خوب حالا به چه میزان در زمان، هزینه و ترافیک شهری تاثیر مثبت خواهد داشت؟
چه چیزهایی را به صورت الکترونیکی می توان خریداری کرد؟
در حقیقت شما همه چیز اعم از لوازم یدکی , خودرو ,مواد غذایی،کارت تبریک،کارت اعتباری تلفن،زنگ های موبایل و هر آنچه که مد نظر شما باشد می توانید به صورت الکترونیکی خریداری کنید.به همان سادگی که شما از سوپر مارکت محله ی خود مواد غذایی خریداری می کنید به همان سادگی می توانید بلیط هواپیما و یا قطار از اینترنت بخرید.
خرید آنلاین چگونه شروع شد و اولین فروشگاه الکترونیکی چه بود؟

در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ که اینترنت سر و صدا کرده بود، موضوع خرید اینترنتی به میان آمد و مشهور شد. Amazon اولین فروشگاه الکترونیکی در اینترنت بود که توسط Jeff Bezos تاسیس شد. در ابتدا در این وب سایت فقط کتاب به صورت آنلاین فروخته میشد. در پی موفقیت Amazon کتاب فروشی های دیگر که به صورت فیزیکی وجود داشند اقدام به فروش اینترنتی کتاب های خود کردند. سپس پورتال های همچون yahoo و msn شروع به ساخت کانال هایی جهت فروش اجناسی علاوه بر کتاب برای مردم کردند. در حال حاضر فروشگاهایی همچون eBay و Amazon از معروف ترین و معتبرترین فروشگاه های اینترنتی جهانی هستند.
مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی چیست؟

خرید اینترنتی راحت، سریع و گاهی اوقات ارزان تر است. به عنوان مثال به جای بیرون رفتن و ایستادن در یک صف طولانی برای خرید بلیط، ساده تر این است که با ورود به یک وب سایت و صرف وقت در حدود دو دقیقه بلیط را خریداری کرد! در بسیاری از موارد برای خرید اینترنتی تخفیف قائل می شوند و با در نظر گرفتن مالیات و سایر هزینه ها و صد البته راحتی کار ترجیح بر این است که خرید و یا پرداخت به صورت الکترونیکی انجام پذیرد.
فرض کنید می خواهید بلیط کنسرت خریداری کنید و قصد دارید در ردیف های جلو بنشینید و این کار مستلزم خرید فوری بلیط و رزرو صندلی است، پس منطقی است که سریعا به صورت اینترنتی صندلی را انتخاب و هزینه آن را پرداخت نمایید . یا اگر دوستانی در شهرهای دیگر دارید و می خواهید آنها را خوشحال کنید با خرید اینترنتی یک سبد گل از فروشگاه اینترنتی آن شهر و تحویل آن به دوستتان، می توانید آنان را خوشحال کنید. خرید آنلاین خریدها را ساده، امن و سریع کرده است. مهم ترین مسئله که مردم در خرید اینترنتی به آن حساس هستد امنیت و اطمینان از خرید است که در ادامه به بحث های تخصصی فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

دیگر مزایای فروشگاه اینترنتی:
۱٫عدم محدودیت جغرافیایی
۲٫عدم تفاوت با فروشگاه فیزیکی
۳٫فروش شبانه روزی
۴٫تبلیغات وسیعتر و کم هزینه تر
۵٫قابلیت پیگیری سریع روند خرید
۶٫برنامه ریزی خرید صحیح تر و راحت تر

۷-عدم استخدام وبکارگیری نیروی انسانی درفروشگاه اینترنتی وهنگام فروش

۸-امکان افتتاح وفعالیت فروشگاه اینترنتی همزمان با فعالیت درفروشگاه واقعی خودتان

۹-دریافت وجه کالا به صورت سیستماتیک بدون دخالت انسان وقبل از ارسال کالای خریداری شده

۱۰-تبلیغ ومعرفی کسب وکارتان به صورت کشوری وحتی جهانی وبیشترشدن مشتریان وسفارشات بیشتر

۱۱-عدم نیاز به سرمایه گذاری مضاعف جهت تهیه کالای قرارداده شده درسایت

فروشگاه های اینترنتی چگونه ایجاد می شوند و نحوه کار آنها چگونه است؟

به طور کلی فروشگاه اینترنتی با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند ASP ، php و… ایجاد شده و در بستر اینترنت قرار می گیرند بدین صورت که طراحی و تحلیل های لازم برای ایجاد فروشگاه انجام گرفته و پس از کد نویسی و طراحی گرافیکی فروشگاه الکترونیکی ایجاد می شود. امروزه فروشگاه ها در قالب بسته های نرم افزاری و یا ماژول پرتال ها عرضه می شوند. این فروشگاه ها شامل گروه هایی برای قرار دادن کالا ها در هر گروه مجزا هستند و قابلیت تعریف کالا، تعداد کالا و ویژگی های منحصر به فرد هر کالا را دارند. پس از دسته بندی کالا ها و مشخص کردن ویژگی ها، تعداد و قیمت آنها و تنظیمات لازم می توان این فروشگاه را در بستر اینترنت قرار داد. برای هر کاربر که قصد خرید از فروشگاه را دارد، در هر خرید سبد کالایی در نظر گرفته می شود که می تواند کالاهای خود را در آن قرار داده به هر تعداد کالاها را کاهش و یا افزایش دهد. در هر خرید فاکتور آنلاین به کاربر نشان داده خواهد شد که پس از تایید نهایی باید مبلغ فاکتور پرداخت شود،در این مرحله کاربر به درگاه بانک انتخابی خود هدایت و پس از انجام تراکنش، خرید نهایی انجام خواهد شد.

آیاوبسایت بافروشگاه اینترنتی تفاوتی دارد؟

بله سایت هرچقدرکه به روز ومدرن باشد با فروشگاه اینترنتی بسیارمتفاوت است چون دروبسایت شما می توانیدکالاومحصولاتی را برای فروش ومشاهده کاربرانتان قراردهیدولی به هیچ ووجه نمی توانید به صورت سیستماتیک فروش اینترنتی بدون دخالت انسانی انجام دهیدولی درفروشگاه اینترنتی به دلیل دارابودن سیستم سبدخرید مدیرفروشگاه فقط کلا ومحصولاتی راباقیمتی مشخص تعریف می کند وخریداران بسته به نوع نیازشان بدون نیازبه هیج ارتباط با فروشنده میتواند به صورت سیستماتیک کالای مردنظرش رابه هرتعدادی که میخواهد سفارش داده ووجه خریدخودرا به همراه خزینه ارسال وحمل ونقل تامقصدراباتمام کارتهای بانکی به صورت الکترونیک پرداخت نموده وفاکنور ورسید پرداخت خودرانیز ازطریق ایمیل یاپیامک خودکاردرافت نماید ومنتظرارسال سفارش توسط مدیرفروشگاه باشدولی درسایت تمام این روندباید با ارتباط مستقیم ونیروی انسانی به انجام برسد

E Com 2
E Com 2

انواع خرید آنلاین:

۱٫خرید با کارت اعتباری
در این روش کاربر با در اختیار داشتن کارت اعتباری می تواند خرید خود را انجام دهد.
۲٫خرید با پرداخت وجه در محل تحویل کالا
در این روش کاربر می تواند کالای خود را انتخاب کرده ،خریداری کند و هزینه آن را هنگام تحویل بپردازد.
۳٫خرید از اعتبار
در این روش کاربر در فروشگاه الکترونیکی باید از قبل عضو بوده و قبلا با استفاده از کارت اعتباری خود حساب الکترونیکی فروشگاه خود را شارژ کرده باشد و در هنگام خرید می تواند از حساب خود برداشت کرده و خرید را انجام دهد.
۴٫خرید رزروی
در این روش کاربر می تواند مقداری از هزینه را پرداخت کند کالا را برای خود رزرو کرده و مابقی را در وقت دیگر و یا در زمان تحویل پرداخت کند.
چرا خرید آنلاین در دنیای امروزی مهم است؟

۱٫خرید راحت
۲٫امکان مقایسه قیمت های یک فروشگاه باهم و یا با فروشگاه های دیگر
۳٫محدوده انتخاب بیشتر
۴٫دسترسی آسان به تجربه و بررسی مصرف کننده ها
۵٫خرید و فروش بدون استرس
۶٫خرید و فروش بی واسطه

آیا فروشگاه های الکترونیکی برای خرید امن هستند؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید نکات ایمنی را برای پرداخت و خرید اینترنتی بازگو کرد ، سپس نتیجه گیری خواهیم کرد که خرید از فروشگاه های اینترنتی امن هست یا خیر؟
به سایت فروشگاهی دقت کنید، که آن فروشگاه دارای نماد الکترونیکی قراردارد و محتویات آن نماد با اطلاعات صاحبان سایت مطابقت داشته باشد. پس از انتخاب کالا و رسیدن به مرحله پرداخت دقت کنید در هنگام انتخاب درگاه بانک مد نظر حتما و حتما به وب سایت همان بانک هدایت شوید(URL همان بانک در آدرس بار شما نوشته شده باشد) و پرداخت را انجام دهید که نهایتا پس از پرداخت کد پیگیری به شما داده می شود و با استفاده از آن می توانید خرید خود را پیگیری کنید با رعایت این قوانین تمامی خریدهای الکترونیکی به درستی و در امنیت انجام می پذیرند.

مسئله مهم در فروشگاه های الکترونیکی اطمینان کاربران به خرید است یعنی آیا همان کالا با همان ویژگی های گفته شده برای کاربر ارسال می شود یا خیر؟

مزیت اصلی فروشگاه های اینترنتی صرفه جویی در وقت و هزینه است و مهم ترین چالش این نوع از فروشگاه ها بحث امنیت و اطمینان داشتن کاربران به خرید از آنهاست، که این امر با رعایت اصول و قواعد امنیت وب سایت های اینترنتی و آموزش و اطلاع رسانی به کاربران مرتفع می گردد. در نهایت تعداد فروشگاه های الکترونیکی روز به روز بیشتر شده و در ارائه خدمات به مشتری پیشرفت کرده و کاربران اینترنت می توانند کلیه خریدهای خود را از این طریق انجام دهند.

357 Orig
357 Orig

طراحی وراه اندازی فروشگاه اینترنتی

پذیرش سفارش طراحی وساخت فروشگاه اینترنتی درمحدوده جاده ساوه وشاطره برای کاربران خانگی یا اصنافی که دارای کسب وکارو مغازه واقعی هستند

برای اولین باردرنزدیکی خودتان مابهترین نوع فروشگاه اینترنتی راطراحی وراه اندازی وپشتیبانی میکنیم همراه باقراردادن فروشگاه روی فضای هاست واتصال به دامنه ملی با کمترین زمان ممکن ونازلترین قیمت واطمینان به فروشندگان سنتی ازاینکه شماباهزینه نمودن وجهی ناچیزوراه اندازی یک فروشگاه اینترنتی درست به ماننداین است که شمااقدام به خرید وتاسیس فروشگاهی دیگردرحیطه وتخصص کسب کارخود شده اید بااین تفاوت که این فروشگاه کشوری ومشتریان بی شماری به آن دسترسی دارند وهیچ ضرروزیانی برای شمادرکنارفعالیت کنونی خودنخواهید داشت فقط امتحان کنید تاتاثیرات مثبت وسوددهی بالای ان را مشاهده کنید

مهاجراستیل پدرصنعت تقطیرایران

دیدگاهتان را بنویسید